PARKOWANIE NA MIEJSCU DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH POCZĄTKIEM JEGO KŁOPOTÓW

poniedziałek, 29 sierpnia 2022

SM Polkowice

Polkowiccy strażnicy miejscy podjęli interwencję w związku z zaparkowanym na miejscu dla osoby niepełnosprawnej pojeździe, w którym nie została uwidoczniona karta parkingowa uprawniająca kierującego do korzystania z tego miejsca. W związku z brakiem możliwości odholowania powyższego pojazdu oraz ustalenia kierującego, strażnicy podjęli decyzje o założeniu na koło samochodu urządzenia blokującego.

Kilka godzin później strażnicy miejscy otrzymali informację, iż przy pojeździe znajduje się mężczyzna, który odkręca koło z blokadą i wymienia je na zapasowe. Szybka reakcja strażników pozwoliła udaremnić kierującemu odjechanie z parkingu wraz z kołem i urządzeniem blokującym w bagażniku. Przy użyciu ŚPB strażnicy obezwładnili kierowcę, a następnie przewieźli do KPP Polkowice do dalszych czynności związanych z kradzieżą blokady i parkowaniem na miejscu zastrzeżonym dla osoby niepełnosprawnej.

Jak się okazało mężczyzna miał już do czynienia z prawem. Na swoim koncie posiadał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. Teraz do jego konta dopisane zostanie nie tylko parkowanie na miejscu przeznaczonym dla osoby niepełnosprawnej ale również złamanie zakazu Sądowego i kradzież urządzenia blokującego.

red. adabrowska

Strony w dziale:

Strony w dziale: